›› Home ›› Geert ›› CV

CV

Persoonlijk

  • Geboren op 15 december 1956 in Gent.
  • Licentiaat Rechten in 1980 (Universiteit van Gent).
  • Advocaat Balie Gent van 1980 tot en met december 2000.
  • Ridder in de Leopoldsorde sinds 2003.
  • Officier in de Leopoldsorde sinds 2011.
     

Bijkomende opleidingen:

  • Certificaat Board Effectiveness Guberna, 2011
  • High Performance Board IMD Lausanne, 2012
  • Board Education Retreat IMD, 2012
  • AVIRA-programme Insead, 2013
  • Orschestrating Winning Performance IMD Lausanne, 2014 
  • Board Simulation Guberna, 2016


Bijzondere opdrachten

1982-1984 Attaché en later juridisch adviseur van de heer Willy De Clercq, vice-Eerste Minister van Financiën en Buitenlandse Handel.
1984-1985 Juridisch adviseur van de heer Frans Grootjans, vice-Eerste Minister en Minister van Financiën en Middenstand.
1986-1988 Privé-secretaris van de heer Guy Verhofstadt, vice-Eerste Minister en Minister van Begroting, Wetenschapsbeleid en het Plan.

 

Politieke carrière

1989 - 1994 Gemeenteraadslid Gent
1993 - 1999 Secretaris-generaal van de VLD
1993 - 2001 Voorzitter VLD-Gent
1994 - 2010 Federaal Volksvertegenwoordiger
maart - juli 1999 Secretaris van de Kamer van Volksvertegenwoordigers
juli 1999 - januari 2001 Voorzitter van de Commissie voor Buitenlandse Betrekkingen van de Kamer
juni 2009 - juni 2010 Voorzitter van de Commissie voor Buitenlandse Betrekkingen van de Kamer
mei 2000 - nov 2001 Voorzitter van de parlementaire onderzoekscommissie belast met het vaststellen van de precieze omstandigheden waarin Patrice Lumumba werd vermoord en van de eventuele betrokkenheid daarbij van Belgische politici.
jan 2001 - dec 2006 Schepen van Openbare Werken, Stad Gent
jan 2007- dec 2012 Schepen van Intercommunales en Financiële Participaties, Stad Gent
Voorzitter OCMW, Gent
dec 2012 - Gedeputeerde Provincie Oost-Vlaanderen economie & POM - ruimtelijke planning - externe betrekkingen & Europese projecten
jan 2013 -maart 2017 Gemeenteraadslid Stad Gent

 

Bestuursfuncties

Publiekrechtelijk  
Intermixt Instelling van Openbaar Nut Lid v.h. Federaal en Vlaams Bureau 2007 -
Ziekenhuis Jan Palfijn Gent AV Voorzitter Raad van Bestuur 2007 - 2012
bestuurder 2013-
 
Privaatrechtelijk  
N.V. Artexis Belgium
(voorheen Flanders Expo)
Bestuurder 1995 -
C.V.B.A. Eandis Voorzitter Raad van Bestuur 2006 -2013
ondervoorzitter Raad van Bestuur 2013-
N.V. Publigas Lid v.h. Strategisch Comité 2009 -2012
N.V. Publi-T Voorzitter Raad van Bestuur sinds juni 2013
TMVW ondervoorzitter RVB sinds juni 2013 - maart 2017
Elia ondervoorzitter RVB sinds juni 2014